O mnie

dr Agniszeka Kozanecka-Kozakiewicz

Nazywam się Agnieszka Kozanecka-Kozakiewicz, jestem doktorem nauk humanistycznych, a strona którą właśnie czytasz przedstawia mój autorski projekt, który powstał z pasji do języka i kultury Wielkiej Brytanii oraz Japonii. Stąd też pochodzi nazwa projektu – WielkaJaponia.pl poprzez który chcę zachęcić Cię do nauki tych języków.

Od zawsze byłam humanistką. Będąc dzieckiem uwielbiałam czytać książki, recytować poezję i poznawać nowe języki. Jako nastolatka bardzo szybko opanowałam najpierw język angielski, a potem japoński. Lubię sama się uczyć i uwielbiam uczyć innych. Będąc doktorantką Uniwersytetu Łódzkiego najmilej wspominam prowadzenie zajęć dla studentów, wymienianie punktów widzenia i obserwowanie jak postępuje nauka moich podopiecznych. Dlatego po obronie doktoratu doskonale wiedziałam co chcę zrobić. W 2009 otworzyłam własną szkołę języków, którą nazwałam WielkaJaponia.pl (Wielka Brytania + Japonia = Wielka Japonia). Tutaj całkowicie oddaję się swojej pasji: tłumaczeniom ustnym i pisemnym oraz nauczaniu języka japońskiego i angielskiego. Dziś posiadam wieloletnie doświadczenie jako lektor języka angielskiego i japońskiego. Prowadziłam zajęcia w wielu szkołach językowych oraz firmach i na wszystkich poziomach zaawansowania, od języka ogólnego, przez biznesowy aż do specjalistycznego. Moi uczniowie z sukcesem zdają egzaminy maturalne, certyfikaty FCE, CAE, CPE, BEC, LCCI, SAT, IELTS, TOEFL, a także egzaminy specjalistyczne (np. z języka prawniczego) oraz egzaminy JLPT z języka japońskiego. Cały czas pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Ucząc od początku przyjęłam jedną zasadę, która na przestrzeni lat okazała się bardzo skuteczna.  

NIE MA NIEZDOLNYCH UCZNIÓW. JEST TYLKO WIEDZA NIEODPOWIEDNIO PRZEKAZANA.

Sztuka polega na tym, by nauka była efektywną przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Obecnie standardem jest dla mnie to, że przygotowuję materiały specjalnie pod gust i potrzeby ucznia. W mojej pracy stosowałam też ciekawsze formy prowadzenia zajęć, jak np.: tłumaczenie poezji czy tekstów piosenek na zajęciach, odgrywanie scenek rozmów kwalifikacyjnych czy naukę podczas spacerów. Jeśli trzeba, to czytam książki, które polecają mi uczniowie, by później razem je omawiać podczas zajęć. Posiadam nawet doświadczenie w nauce z bardziej wymagającymi uczniami jak np. ciężkie choroby fizyczne czy zespół Aspergera. Prywatnie, oprócz języków, moją pasją są podróże w egzotyczne miejsca, a także jazda konna i narty. 

WIELKA BRYTANIA + JAPONIA = WIELKAJAPONIA.PL